Dlaczego warto wykupić OC najemcy
Finansowa wiedza dla każdego

Dlaczego warto wykupić OC najemcy?

Obecnie coraz bardziej popularne staje się wynajmowanie kwater na studiach, kawalerek, czy miejsc, w których młode małżeństwo stawia pierwsze rodzinne kroki. Nie można jednak zapomnieć o tym, jak ważne jest ubezpieczenie mieszkania wynajmowanego.

Dlaczego warto zainteresować się ubezpieczeniem wynajmowanego mieszkania?

Co do zasady, właściciel mieszkania odpowiada za to, czym jest właścicielem, czyli tzw. mury – ściany, podłogi. Jeżeli wynajmujący wraz z wprowadzeniem się wnoszą do lokalu swoje:

– meble,

– książki,

– sprzęty elektroniczne,

– szeroko rozumiane wyposażenie

stają się za nie odpowiedzialni. Warto wówczas wykupić ubezpieczenie mieszkania, a przy tym dokupić dodatkową klauzulę OC najemcy. 

Koszt ubezpieczenia wynajmowanego mieszkania to kwoty rzędu kilkudziesięciu, rzadziej kilkuset złotych miesięcznie. Wszystko zależne jest od tego, na jakie sumy lokator zdecyduje się zawrzeć ubezpieczenie.

Właściciele w umowie najmu mogą zobowiązać najemcę do ubezpieczenia miejsca, które zamieszkuje. Ubezpiecza się wyposażenie, ale nie można także zapomnieć o Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym. Szczegóły na temat oc najemcy znajdziesz pod adresem https://kapitalni.org/pl/artykuly/ubezpieczenie-wynajmowanego-mieszkania.

Dlaczego OC w życiu prywatnym i OC najemcy są tak istotne?

OC w życiu prywatnym razem z OC najemcy mają zastosowanie w sytuacjach, w których doszło do wyrządzenia szkody na osobie lub przedmiocie z nieumyślnej winy wynajmującego mieszkanie. Jeśli więc w przypadku pękniętego wężyka od pralki, zaleje się sąsiadów, zadziała OC w życiu prywatnym, a szkody wyrządzone właścicielowi ubezpieczyciel pokryje z OC najemcy.

Ubezpieczenie mieszkania wynajmowanego można zawrzeć zarówno stacjonarnie w agencji ubezpieczeniowej, jak i online bez wychodzenia z domu. Za każdym razem niezwykle istotne jest to, by realnie oszacować wartość ubezpieczanych przedmiotów. Nie można zapomnieć o tym, że ubezpieczenie OC najemcy można kupić w dowolnym momencie, jednak najlepiej zrobić to z dniem zamieszkania w nowym lokum.